Anadolu Ateşi  /  

Antalya Çıkışlı

Anadolu Ateşi'nin temel konsepti medeniyetler buluşmasıdır. Doğu ile batı kültürlerinin buluşmasını hedefleyen, evrensel barış mesajları veren bir dans portresidir. Halk danslarını bale, modern dans ve dansın diğer disiplinleri ile sentezleyerek dünyaya modern standartlarda bir gösteriyi, bir kültürel şöleni sunmaktadır. Kaynağını Anadolu’nun binlerce yıllık mitolojik ve kültürel tarihinden alan Anadolu Ateşi hemen hemen her yöreden derlenmiş 3000 halk dansı figürü ve halk müziğini içinde barındıran özgün bir projedir. Mustafa Erdoğan imzasını taşıyan proje, Anadolu’nun binlerce yıllık kültür ve tarih mozaiğinin barışla harmanlanan ateşini tüm dünyaya tanıtmayı hedeflemektedir.

1999 yılında, uzun yıllara dayanan bir hayali gerçekleştirmenin ilk adımını atan Mustafa Erdoğan, eski adıyla Sultan's of the Dance adlı projenin hızlı çalışmalarına başladı. Önce gazetelere "dansçı aranıyor" ilanları verildi. 750 aday arasından 90 genç seçildi ve bir buçuk yıl sürecek zorlu bir çalışma temposu başladı. Günde 8 saat, bazen 16 saat süren çalışma... Kostümler hazırlandı, müzik tamamlandı. Estetik egzersiz, diyetisyen ve masaj uzmanlarıyla çalıştı. Streç ve yoga yapıldı. Çalışmalar halk dansları adımları, bale ve modern dans üzerine odaklanmıştır. Dansçılar Anadolu ritimlerinin notasyonu üzerine teorik dersler aldılar.

 

3 Mayıs 2001'de ise 3-4 gösterilik sahnelenmesi ve ardından yurt dışında sahnelenmesi planlanan gösterinin biletleri aylar önce tükendiği için Türkiye'de uzatılmasına karar verildi. 2002 yılında dünya turuna başlayan Anadolu Ateşi, 97 ülkede 4000 gösteri ile 40 milyondan fazla sanatsever tarafından izlendi (birçok ülke defalarca ziyaret edildi). Uluslararası turları ve tanıtım faaliyetleri ile dünyanın sayılı dans topluluklarından biri olarak gösterilen Anadolu Ateşi, milli kültürümüzün gücüyle evrensele ulaşan en görkemli projedir. Ülkemizin büyük organizasyonlarında Eurovision 2004- Formula 2005-Universiade 2005'te sahne alan grup dünya basını tarafından ilgiyle takip edildi. Grup, ABD'de New York Madison Square Garden, Chicago'da Chicago Tiyatrosu, Fransa'da Bercy, Çin'de Çin Halk Parlamento Binası, Moskova'da Kremlin Sarayı, tarihi Muhammed Ali Camii gibi dünyanın en önemlilerinden biridir. Mısır'da ve Piramitlerin Önünde. merkezlerinde bir gösteri düzenleyerek başta cumhurbaşkanları, başbakanlar ve krallar olmak üzere ülke liderleri tarafından alkışlandı.

2001'den beri Anadolu Ateşi İsrail, Almanya, Çin, Hollanda, Belçika, İsviçre, KKTC, Japonya, Avusturya, Katar, Lübnan, Rusya, Azerbaycan, Ürdün, Sibirya, Romanya, Bulgaristan, Mısır, Fransa, Danimarka, Amerika, Macaristan, Saraybosna , Bahreyn, Malezya, Yunanistan, Gürcistan, Makedonya, Sırbistan, Hırvatistan, Dubai, Slovenya, Polonya, Beyaz Rusya, Letonya, Kazakistan, Ukrayna, Kırım, Yeni Zelanda, Tunus, İtalya, Slovakya, Arnavutluk, Filistin, İspanya, Portekiz'de gösteriler yaptı. Suriye, İngiltere, Martinik Adası-Karayipler ve Anadolu kültürünü tüm dünyaya tanıttı.

 

Dünyaca ünlü Anadolu Ateşi Dans Topluluğu, her yıl Nisan-Kasım ayları arasında kendi gösteri mekanı Antalya Aspendos Arena'da haftada 2 gün düzenli olarak sahne almakta ve kültürel zenginliğimizi ülkemize gelen turistlere sunmaktadır. Anadolu Ateşi ile ilgili dünya basınında çıkan haber sayısı 15 bini geçti. Grup, 250 kişilik dansçı kadrosu ile dünyanın 3 farklı bölgesinde aynı anda performans sergileyebilmektedir.

Tura Dahil Olan Hizmetler

Fiyata Dahil Olanlar

Otelden alma ve otele bırakma
Anadolu ateşi gösteri bileti

Fiyata Dahil Olmayanlar

Yiyecek, içecek ve kişisel harcamalar

Ek Hizmetler

Ödeme

Yorumlar

Tarihleriniz esnek mi?
Takvimden en uygun fiyata sahip tarihleri bulun.
Dönem Fiyatlarını Göster