Düden Şelalesi Dalış Turu  /  

Antalya Çıkışlı

Your first time on scuba feels amazing. For most divers, that first breath underwater is unforgettable, opening the door to a different world. What you will feel and see are unique; there is no experience like diving.Only you can say why scuba interests you. Looking for adventure? Diving is one of the world’s most adventurous activities. Love nature? No other environment approaches the abundance and diversity of a pristine coral reef, or the intriguing life in a lake or flooded quarry. Does discovery drive you? Even at frequently visited dive sites you’ll see things most people never see and go where most people never go.Scuba delivers adrenaline and intensity, or serenity and peace. You can take on rewarding challenges that require training, planning, equipment and focus, or you can drift relaxed through some of the world’s most tranquil and beautiful settings. There’s always something new to see, somewhere new to explore and some new way to enjoy it. You can’t outgrow diving.

Aşağı Düden diye de adlandırılan Karpuzkaldıran şelalesi Türkiye'de 45 mt'den denize akan tek şelaledir. Su üstü güzelliğinin yanı sıra dalgıçlar için de sualtında muhteşem bir güzellik sunmaktadır. Düden şelalesine dalabilmek için minimum 20 dalış veya AOWD ve eş değer bir sertifika sahibi olmak gerekir. 

Dalışımız maksimum 8-10 mt derinliğinde yaklaşık 30 dakika sürer. Şelalenin altına gelindiğinde deneyimli rehberlerimiz eşliğinde tatlı suyun tuzlu suyla kavuşmasına şahit olabilir, gürül gürül akan suyun sesini dinleyebilirsiniz. 

Her dalgıçın mutlaka hayatı boyunca enazıdan bir kere deneyimlemesi gereken bir tecrübedir... 

Dalgıç olmayan misafirlerimiz de teknemizi demirlediğimiz, şelaleye yakın bir bölgede eğitmenlerimiz eşliğinde deneme dalışı yapabilir, şnorkel ile şelaleyi su üzerinden seyredebilirler.

Tur Programı

Düden Şelalesi Dalış Turu

Saat 7:30’dan itibaren belirlenen noktalardan alınma ve tekneye biniş noktasına doğru hareket.
Saat 09:00’da limandan teknemize yerleşme ve tur hakkında Dalış eğitmenlerimiz tarafından kısa brifing verilmesinin ardından hareket. Dalış yapacağımız Aşağı Düden Şelalesi’ne  varış. Burada 30-40 dk lık dalış molası ve sonrasından geri dönüşe geçilecektir.

Düden Şelalesi: Antalya şehir merkezine yaklaşık 10 km uzaklıktadır. Kaynağını Kepez Hidroelektrik Santrali’nden alır ve Düdenbaşı denilen noktada yer yüzüne çıkar. Düden Çayı boyunca iki kola ayrılır. Antalya’ya yaklaşık 7 km uzaklıkta olan kolu Aşağı Düden (ya da Karpuzkaldıran Şelalesi) ve Varsak’a 1 km uzaklıkta olan kolu Yukarı Düden Şelalesi’dir. Bu iki kola ayrılan şelaler Akdeniz’e dökülür.

Aşağı Düden Şelalesi, Lara yakınlarında şehir merkezine 8 km. uzaklıktadır. Bu bölümü yaklaşık 40 metrelik falezlerden denize dökülmektedir. 

Dalış hakkında; Eğitmenlerimiz tarafından tekne üzerinde verilen kısa bir bilgilendirme sonrasında ilk tüplü dalışınız için suya gireceksiniz. Ellerinizden balıkları besleyerek görkemli sualtı dünyasını keşfedeceksiniz. 14-65 yaş arası sağlıklı herkes, uluslararası dalış sertifikası olmadan bu programa katılabilir.

 

 

Tura Dahil Olan Hizmetler

Fiyata Dahil Olanlar

  • Ulaşım
  • Profesyonel Dalış Rehberlik Hizmeti
  • Scuba’nın yapılacağı tekne ve dalış malzemeleri
  • Soft içiçekler

Fiyata Dahil Olmayanlar

  • Cd-Fotoğraf vb. Hizmetler 

Ek Hizmetler

Ödeme

Yorumlar

Tarihleriniz esnek mi?
Takvimden en uygun fiyata sahip tarihleri bulun.
Dönem Fiyatlarını Göster