07-14 Şubat Maldiv Dalışlı Liveaboard  /  

İstanbul Çıkışlı

Maldivler'in rüya gibi tablosunun tam ortasında 7 günlük macera dolu bir tatil sizleri bekliyor...7 gün sürecek olan Maldivler dalışlı mavi turumuz hayatınız boyunca unutulmaz bir tecrübe olacak! Hem de sevgililer gününde!

Maldivler seyahatinde "muhteşem bir ekiple bir hafta geçirdik, Maldivler'in en iyi dalış noktalarında harika dalışlar yaptık" gibi onlarca misafir yorumundan daha iyi bir anlatım olamaz...

Maldivler'deki dalış teknelerimiz sizlere huzurlu, lüx bir alan sunmakla yetinmeyip, ekip tarafından şımartılacağınız, hayat boyu unutamayacağınız bir tecrübe olacak!. 

40mt boyundaki teknemiz 12 adet full donanımlı kabinleri ile 24 dalgıç ağırlayabilecek kapasitededir. 

Maldivler'in En İyi rotası Deep South rotasında alışılmışın dışında olan, Maldivin köpekbalıklarıyla ünlü en iyi bölgelerini kapsayarak dalgıçlarımıza dalışları boyunca Manta, Whale Shark (balina köpekbalığı), Hammerhead (çekişbaş köpekbalığı), Reef Shark (resif köpekbalıkları), Guitar Shark (gitar köpekbalığı), Tiger Shark (kaplan köpekbalığı), Tresher Shark (sapan kuyruk köpekbalığı) görme şansını %99'lara çıkarıyor. 

Bu Turdan Neler Beklemelisiniz?

36 mt boyundaki yatımız 24 misafirimizi harika dizayn edilmiş 12 kabininde 5 Yıldızlı bir servis ile konaklatmaktadır. 

Alt Güvertede 5 adet 1 çift kişilik 1 de tek kişilik yatak bulunan kabinler ve 3 adet iki kişilik yatak bulunan kabinler bulunmaktadır. 

Ana Güvertede 2 adet 1 çift kişilik 1 de tek kişilik yatak bulunan kabinler bulunmaktadır.

Üst Güvertede ise 3 adet 1 çift kişilik 1 tek kişilik yatak bulunan kabinler bulunmaktadır.

Her kabinde Tv, saç kurutma makinesi bulunmaktadır. Housekeeping günlük hizmet vermekte ve duş, dalış ve güneşlenme için havlular misafirlerimize temin edilmektedir. 

Maldivler turumuzdaki amacımız; sualtındaki güzellikleri size yaşatırken, su üzerinde de lüksü ve rahatı hissetmenizdir. 

Tur Programı

1. Gün

Liman terkedilmeden önce güvenlik brifingi, ekip tanıtımı, imzalanması gereken dalış evrakları, kabin yerleşimi, bot tanıtımı yapılacaktır.

İlk deneme dalışı yapacağımız noktaya doğru yol alırken iyice bota alışmanızı ve uzun uçuş sonrasında dinlenmenizi tavsiye ediyoruz. 

Dalış rotası, dalış noktaları ve sayısının hava şartlarına ve diğer olası beklenmeyen durumlara karşı değişebileceğini lütfen göz önünde bulundurun. Çünkü her zaman "Önce Güvenlik"

2. ve 6. Günler

Rasdhoo Atoll Dalış Noktaları

 • Küçük bir Atoll olan Rasdhoo Ari Atoll'un kuzey doğu ucunda yatmaktadır. Bu Atoll'ün ana adası, Radasho'da, Kuzey ari atollün tam içinde olmamasına karşı tüm yıl boyunca mantalara rastlanabilir. 
 • Madivaru'da çok renkli yumuşak-sert mercanlar bulunuyor. Reef adını bu bölgede rastlanan mantalardan almıştır. Çünkü Maldivcede Madi manta demektir. 5mt'den 30m'ye kadar reef çok renkli ve çok ilginç canlılığı vardır. Dalış noktasının derin bölgelerinde meydana gelen girdaplardan kaynaklı oluşan akıntılardan kaynaklı mantaların çok sayıda bulunduğu bir bölgedir. 
 • Hammerhead Point (Çekiçbaş Noktası) Maldivler'deki en popüler dalış noktalarından bir tanesidir. Dalış noktasının derin sulara olan yakınlığı bu muhteşem canlıları görmek için büyük bir şanstır. Bu dalış noktası Maldivler'in Liveaboard rotalarındaki en önemlisi diyebiliriz.

Kuzey Ari Atoll

Ari Atoll çekişbaş köpekbalığı, manta, balina köpekbalığı dalışları ile ünlüdür. 

Güney Ari Atoll

Duvar dalışındansa, pinnacles (mercanlarla çevrili irili ufaklı kayalar) bulunan bir bölgedir. 

Güney Male Atoll

 • Kandus veya diğer adı ile Kanallar, Güney Male dalışlarındaki özellik kanal dalışlarıdır. Resifin doğusuna doğru 6 adet kanal bulunuyor ve bu kanallarda kuvvetli girdaplarla akıntı yaratılarak çok sayıda canlının karnını doyuruyor :) 
 • Cocoa Thila Güney Male'nin en çok rağbet gören dalış noktasıdır. Atoll'ün dış kısmında bulunan devasa pinaccle çevresinde yüzlerce canlıyı barındırırken, reefin deniz yüzeyi arasındaki kısa mesafenin yarattığı akıntı ile stingraylar, gri tip reef shark ,eagle ray bu dalışta rastlanması en doğal canlılardandır. Aynı zamanda snapper sürüleri ve dev orfozlar da bulunmaktadır.

Vaavu Atoll

 • Vaavu Atoll, Fotteyo Falhu dalış noktası ile meşhurdur.
 • Maldivler'deki en büyük, en uzun bariyer resifidir (50km)
 • Vaavu çoğunlukla liveaboardlar tarafından ziyaret edildiği için dokunulmamış resiflere ve dalış noktalarına sahiptir.
 • Mayıs ve Temmuz arası bu bölgeyi ziyaret edecekseniz onlarca manta ile dalış yapabilirsiniz. Yılın bazı zamanlarında da bu bölgede balina köpekbalıklarına da rastlanır.
 • Gri tip resif köpekbalığı, Eagle rayde bu bölgede görülecek canlılardandır.

Kuzey Male Atoll

 • North Kaafu diye de adlandırılan bu bölge Maldivlerin en çok dalış yapılan bölgesidir. 
 • Kuzey Male sualtı yapısı resifler, mağaralar, akıntılı kanallar ve drop-off lardan oluşur. Resif köpekbalıkları, resif canlıları ve mercanları bakımından çok zengin bir bölgedir.

 

7. Gün

Son dalış günü

Sabahtan 1 dalış

Akşam yemeği teknede ve sonrasında dilerseniz marinadan etrafı gezmek için çıkabilirsiniz.

8. Gün

Tekneden havaalanına transfer.

Dileyen misafirlerimiz Male şehir turuna katılabilirler. 

Turumuzun maalesef sonuna geldik ve sizleri tekrardan aramızda görmek dileğiyle...

Tura Dahil Olan Hizmetler

Fiyata Dahil Olanlar

Havaalanı- tekne - Havaalanı transferleri

İç Hat uçuşları (Gan ve Huvadhoo)

Tam pansiyon tekne konaklaması (su, çay, kahve ana yemekler arası atıştırmalıklar. Sabah kahvaltısı, öğlen ve akşam yemekleri)

Ağırlık ve ağırlık kemeri

Dalış rehberleri (1:8)

Bir gün adada barbekü

Tüm vergiler 

DAN dalış sigortası

Fiyata Dahil Olmayanlar

İçecekler

İstanbul-Male-İstanbul uçak biletleri

Bahşişler (100USD  haftalık)

 

Ek Hizmetler

Scuba Seti
Lütfen ekipman satın alırken beden ölçünüzü, ayak numaranızı bize bildirmeyi unutmayın. Full ekipmana dahil olanlar; maske, palet, ıslak elbise (3mm shorty), regülatör, BCD, SMB'dir.
Stage S40 (5.7 lt)
Stage S80 (11.1 lt)
Stage C100 (13.2 lt)
Twin Set (2x 11.1 lt)
Wifi - Internet
Wifi sinyal gücüne göre bazı bölgelerde çekerken, bazı bölgelerde çekmeyebilir.
Nitrox max %32

Kalkış & Dönüş

 

 

Ödeme

Yorumlar

Tarihleriniz esnek mi?
Takvimden en uygun fiyata sahip tarihleri bulun.
Dönem Fiyatlarını Göster